Loading...

Cera po 30 roku życia

Każda kobieta chce wyglądać dobrze w każdym wieku. O to nie muszą martwić się osoby do około 25 roku życia, których cera do tej pory wygląda bardzo nieskazitelnie, bez zmarszczek, charakteryzuje się odpowiednim nawilżeniem. Problem pojawia się w okolicach 30, kiedy powoli zaczyna być zauważalny proces starzenia się. Są to oczywiście jedynie początki, choć warto zacząć temu zwyczajnie zapobiegać. Wszystko to spowodowane jest mniejszym napięciem skóry twarzy, co prowadzi do bardziej zauważalnych zmarszczek mimicznych. Istnieje kilka sposobów na zadbanie o cerę po 30 roku życia, a oto one:

  • Stosowanie kremów bogatych w witaminy A, C i E oraz koenzymu Q10. Pozwala to na ochronę naturalnej bariery skóry, która jest z reguły bardzo cienka, podatna na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo, kremy takie mają za zadanie chronić przed powstawaniem zmarszczek i zapobiegać ich pogłębianiu.

    Do kolejnych zalet tego rozwiązania należą także: ochrona przed działaniami słońca, które przyspiesza proces starzenia skóry, nawilżenie oraz regeneracja. Należy pamiętać o prawidłowym sposobie aplikowania takich kosmetyków. Nigdy nie chodzi o nadmierną ilość, ponieważ nie poprawi to działania. Trzeba z kolei nauczyć się wklepywać krem delikatnymi koniuszkami palców, szczególnie w okolicy oczów (dłuższe stosowanie poprawia elastyczność skóry);

  • Warto także od czasu do czasu, np. raz w tygodniu, pomyśleć o maseczkach odżywczych, regeneracyjnych lub nawilżających. Dobrym sposobem na dodatkowe zadbanie o skórę jest zdecydowanie się na serum. Odpowiednie dobranie kosmetyku do cery to podstawowa zasada dobrej i skutecznej pielęgnacji.

.

Salon SPA Warszawa śródmieście blizny wypukłe