Loading...

Funkcjonalne meble do każdego wnętrza

Jednym z ważniejszych elementów wystroju każdego wnętrza są meble. Oprócz jednak funkcji dekoracyjnych, meble pełnią przede wszystkim funkcje użyteczne. Dlatego właśnie niezwykle ważne jest ich odpowiednie dobranie względem możliwości pomieszczenia, ale jednocześnie względem indywidualnych potrzeb i preferencji. Jak powszechnie wiadomo zdecydowanie lepiej jest przechowywać przedmioty w miejscach zamkniętych np.

w szafach. Choć wieszaki na ubrania są współcześnie bardzo modne, niestety nie są one zbyt praktyczne. Przede wszystkim dlatego, że ubrania na otwartych wieszakach znacznie szybciej się kurzą i brudzą, a ponadto wyglądają również zdecydowanie mniej estetycznie. Zamknięta szafa to rozwiązanie funkcjonalne, które oprócz możliwości przechowywania przedmiotów w jej wnętrzu, daje także możliwość przechowywania przedmiotów na jej górze, umieszczonych w kolorowych, dekoracyjnych kartonach.

Do funkcjonalnych mebli trzeba także zaliczyć meblościanki łączące w sobie funkcję łóżka. W ciągu dnia taki mebel ma formę regału, wieczorem z łatwością może przeistoczyć się w miejsce do spania. To szczególnie polecane rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń, które pełnią jednocześnie funkcję pokoju dziennego i sypialni. Do funkcjonalnych mebli trzeba także zaliczyć wszystkie meble wykonywane pod wymiar.

O takie warto pokusić się w szczególności w kuchni. Gotowe zestawy bardzo często nie odpowiadają naszym wymaganiom. Meble kuchenne wykonywane na wymiar dają gwarancję stuprocentowej satysfakcji. Pośród funkcjonalnych mebli nie można zapomnieć także o rozkładanych fotelach, czy rozkładanych stołach mogących pełnić także funkcję biurka.

Sklep STYL Studio Wnętrz cegła ceramiczna