Loading...

Kwiatki, bratki i stokrotki.

Są takie momenty w życiu każdego z nas, że zauważa on, jak ważna jest natura. Często jest to związane z tym, że jesteśmy już przemęczeni codzienną bieganiną i życiem na wysokich obrotach.

Okazuje się więc, że chcemy innego. Nagle wchodzimy, wiosna, do supermarketu, a naszym oczom ukazują się stojaki z nasionami, czy zapakowane w foliowe woreczki cebulki kwiatowe, do których dołączone są rysunki i zdjęcia zapowiadające, jakie wspaniałości z nich wyrosną.

Cebule kwiatowe – gatunki, sadzenie, pielęgnacja to jednak nie są takie proste sprawy. Zanim w naszym ogródku i na naszym balkonie, a może jedynie na parapecie zakwitną piękne kwiaty trzeba się trochę wysilić.

Poczytać trochę, popytać osoby, które już sadziły kwiatki oraz kupić odpowiednie sadzonki, w odpowiednim czasie. Na niektóre cebulki bowiem wiosną jest już za późno.

Często jest tak, że trzeba je posadzić w ziemi jeszcze jesienią, abyśmy na wiosnę otrzymali odpowiedni efekt. Niektóre zaś cebule trzeba najpierw przez kilka tygodni trzymać w ciemnym pomieszczeniu, najlepiej w piwnicy i dopiero to sprawi, że wyrośnie z tego imponująca roślina.

Cebule kwiatowe – gatunki, sadzenie, pielęgnacja to jednak, przede wszystkim, prawdziwe wyzwanie i coś, co skutecznie zaspokoi naszą tęsknotę za naturą.

https://greyhoundcandle.pl/pl/c/for-woman/8