Loading...

Materiały budowlane – materiały na ściany

Inwestycja w budowę domu to spore przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego zaplaowania. Warto poświęcić czas na to by wraz z architektem przygotować prawidłowy projekt mieszkania, dzięki temu w dłuższej perspektywie nie będziemy zmuszeni do ponoszenia kosztów usterek lub poprawek w konstrukcji naszego rodzinnego gniazda. Coraz więcej osób decyduje się na stawianie ścan dwuwarstwowych, które dzięki bardzo dobrej termoizolacji pomagają w zachowaniu ciepła wewnątrz mieszkania, chronią przed szkodliwym oddziaływaniem różnego typu czynników na konstrukcje domu i w żaden sposób nie psują jego eleganckiego wyglądu na zewnątrz iwewnatrz. Ściany dwuwarstwowe pomimo wielu korzyści nie oznaczają zbyt dużego wydatku w związku z zakupem potrzebnych do ich stworzenia materiałów budowlanych. W poniższym artykule pod lupa znalazły się materiały, które mogą zostać użyte przez Twoją ekipę budowlaną do stworzenia dwuwarstwowych ścian.

Na co postawić, by mieć solidne ściany?

Rynek materiałów budowlanych to wiele możliwości, które w większym lub mniejszym stopniu stanowią korzystne bądź niekorzystne rozwiązania. Wśród materiałów, które mogą zoastać wykorzystane do zbudowania ścian dwuwarstwowych wyróżnia się:

  • Ceramikę poryzowaną
  • Ceramikę tradycyjną
  • Silikaty
  • Beton komórkowy

Każdy z wyżej wymienionych materiałów budowlanych ma swoją specyfikę, z jaką warto się zapoznać zanim podejmiemy ostateczną decyzje o wyborze konkretnego tworzywa do wzniesienia naszych ścian. Wspomniane dwa typy ceramiki nie odróżnia jedynie ich nazwa. Pierwsza, czyli ceramika tradycyjna to materiał budowlany używany od bardzo długiego czasu, którego konkurentem stała się ceramika poryzowana. Tradycyjne pustaki ceramiczne są bardzo twarde i charakteryzują się sporą ciężkością, dzięki tym parametrom stanowią gwarancje izolacji.

Jednakże dotyczy ona tylko dźwięków wewnątrz pomieszczań domu, które nie przenikają przez ściany na zewnątrz. Z termiczną izolacją ten typ pustaków radzi sobie znacznie gorzej w porównaniu nowoczesnej, poryzowanej ceramiki. Z czeg jest ona wykonana? Głównie z gliny, jaka została połączona z specjalnymi dodatkami wpływającymi na uzyskanie efektu porowatości powierzchni tego rodzaju pustaków. To dzięki tej porowatości wspomniana izolacja termiczna jest w omawianym przypadku znacznie lepsza. Wiąże się to z tym, że cena tego materiału budowlanego jest spora w porównaniu z pozostałymi, jakie mogą zostać wykorzystane do budowy ścian dwuwarstwowych.

Natomiast najtańsze są silikaty, z których produkuje się specjalne bloczki wapienno-piaskowe wykorzystywane do budowania. Dużą ich zaletą jest nie tylko niewielki wydatek, ale również zdolność do zatrzymywania ciepła wewnątrz mieszkania, co z pewnością zostanie docenione w czasie chłodnej i mroźnej zimy. Również niwelują skutecznie wszelkie dźwięki, co zapewnia im wysoki współczynnik izolacji akustycznej. Z uwagi na niską cenę oraz właściwości fizyczno-chemiczne silikaty gorzej radzą sobie z termoizolacją. Ostatnim materiałem budowlanym wartym omówienia jest beton komórkowy, który bez najmniejszego problemu można oszlifować lub ciąć.

Jednakże nie wolno zapominać o tym, iż mimo wysokiej izolacji termicznej i możliwości poddawania go obróbce mechanicznej nie jest on materiałem znoszącym bez najmniejszego problemu poziomowanie, podczas którego bloczki mogą być narażone na ścisk. Działa on niekorzystnie na ich strukturę i może doprowadzić do uszkodzenia.

https://www.mag-gaz.pl https://www.luxmetal.pl/rury-nierdzewne