Loading...

Najpopularniejsze akcesoria dziecięce na deszczowe dni

Dorośli zazwyczaj nie przepadają za deszczem. Mając parasole czy kurtki przeciwdeszczowe staramy się jak najszybciej przemknąć przez deszczowy krajobraz i jednocześnie, jak najmniej przy tym zmoknąć. Jednak z dziećmi sprawa przedstawia się inaczej. Im nie jest straszna żadna pogoda, przy każdej chętnie bawią się na dworze, a to oznacza, że to do nas – dorosłych należy zapewnienie im bezpieczeństwa i odpowiedniej ochrony.

Dlatego też, warto się zastanowić w jakie akcesoria dziecięcena deszczowednisię zaopatrzyć, tak aby mieć pewność, że w razie deszczu zapewnimy naszemu dziecku chwilę wspaniałej zabawy, po której nie będziemy musieli się martwić, że będzie nas czekała wizyta u lekarza.

Podstawowe propozycje

Przede wszystkim jeśli myślimy o akcesoriach, z których nasze dziecko będzie mogło korzystać podczas deszczu i dobrze się bawić, to warto pomyśleć o kaloszach. To właśnie dzięki nim żadna kałuża nie będzie straszna i każdy będzie mógł się świetnie bawić. Możemy wybrać kalosze z ciekawą grafiką, jak i gładkie, bez żadnego nadruku.

Jednak co ważniejsze, możemy wybrać takie kalosze, które będą odstawały dziecku od nogi, a to będzie oznaczało, że w razie wejścia do głębszej kałuży, woda od góry będzie wlatywała do środka i niestety będzie już tam zostawała mocząc stopy dziecka. Dlatego też warto wiedzieć, że możemy wybrać kalosze, które od góry mają dodatkowy materiał zaciągany gumką. Wówczas dziecko wkłada takie kalosze, zaciąga gumkę i materiał, który jest nieprzemakalny szczelnie otula nogę dziecka. Dzięki temu nawet podczas najbardziej szalonej zabawy będziemy mieli pewność, że woda nie dostanie się do środka kaloszy.

www.towarzystwozdrowia.pl

Co jeszcze?

Oczywiście same kalosze wystarczą, jeśli deszcz przestał padać i dziecko idzie pobiegać po kałużach. Ale co zrobić, jeśli nadal pada? Wówczas powinniśmy zaopatrzyć dziecko w kurtkę przeciwdeszczową albo płaszcz przeciwdeszczowy. Te pierwsze zazwyczaj są krótsze, bardziej przewiewne i dziecko może z nich korzystać także wówczas, gdy deszcz nie pada. Te drugie raczej nie przepuszczają powietrza, są sztywniejsze, więc nie nadają się na zwykłe spacery, ale z drugiej strony są dłuższe i bardziej szczelne, a to powoduje, że przy większym deszczu dziecko jest lepiej chronione.

Tym bardziej, że niejednokrotnie mogą sięgać poniżej kolan, a więc razem z kaloszami tworzą naprawdę świetną ochronę przed deszczem. Zawsze też możemy zaopatrzyć dziecko w parasol. Proponowane są one w różnych rozmiarach, więc będziemy mogli go dobrać do wieku i sił dziecka, jednak podczas wiatru taki parasol może być trudny do utrzymania, a dodatkowo jeszcze może przeszkadzać w swobodnej zabawie przy kałużach. Warto zobaczyć w jakie akcesoria na deszcz warto wyposażyć nasze dziecko, tak aby mieć pewność, że będziemy mogli mu zapewnić świetną zabawę, z której wyjdzie możliwie jak najbardziej suche – chociaż czasami wydaje się to niemożliwe do osiągnięcia, jeśli zabawa jest naprawdę fajna.

https://www.lamix.pl/de/produkte/1/putzrollen.html hurtownia zabawek