Loading...

Sposoby na wykończenie nierównych ścian

W mieszkaniu każdego z nas na ścianach mogą pojawić się pewne niedoskonałości – ubytki, nierówności czy po prostu rysy, które może nie wymagają od nas rzucania wszystkiego i przeprowadzania remontu, ale na pewno nie dodają naszemu mieszkaniu uroku. W związku z tym szukamy sposobów na zamaskowanie takich nierównych ścian, a tych jest naprawdę sporo. Wykończyć nierówne ściany można przede wszystkim za pomocą różnego rodzaju materiałów wykończeniowych, wśród których mamy całkiem spory wybór. Można na przykład postawić na zwykła okładzinę, a dobrym i popularnym pomysłem jest także tapeta.

Różnią się między sobą kolorem, fakturą czy wzorem, dzięki czemu z pewnością znajdziemy coś dla siebie – w ten sposób wykończenie nierównych ścian może być pomysłem na zupełne odświeżenie pomieszczenia. Warto przy tym pamiętać, że okładzinę czy tapetę możemy zamontować z łatwością samodzielnie, co także jest w tym przypadku sporą zaletą.

Czym najlepiej wykończyć nierówną ścianę?

Ale tapety i okładziny to oczywiście nie są jedyne sposoby na wykończenie nierównych ścian. Bardzo ciekawą propozycją jest tynk dekoracyjny, którego główną zaletą jest przede wszystkim trwałość, ale także spora odporność na różnego rodzaju uszkodzenia.

Dodatkowo, tynki także są łatwe w montażu, a dzięki nim na pewno zamaskujemy wszystkie niedoskonałości. Do wyboru mamy różne tynki dekoracyjne, które mogą różnić się między sobą materiałem, ale także techniką pracy. Jest jeszcze jedna opcja na zamaskowanie nierównych ścian – mowa tutaj o farbach strukturalnych, które to znakomicie się odnajdują właśnie jako takie uzupełnienie różnych ubytków. Dzięki nim na naszej ścianie zamiast niedoskonałości mogą pojawić się ciekawe wzory, dzięki którym ożywimy pomieszczenie i raz na zawsze pożegnamy się z problemem nierównych ścian.

termopara elgaz uchwyty do balustrady