Loading...

Styl angielski we wnętrzach

Styl angielski jest jednym z dominujących stylów we współczesnym wnętrzarstwie. Charakteryzuje go przede wszystkim wyszukana elegancja oraz harmonia. W tym stylu niezwykle ważna jest ponadczasowa prostota, która uwidacznia się przede wszystkim w wygodnych meblach oraz pięknych dodatkach. Styl angielski doskonale sprawdzi się na dużych powierzchniach, na których istnieje możliwość wyeksponowania jego piękna.

Charakterystyka stylu angielskiego

www.nosniki.net

Bardzo często styl angielski kojarzymy z przepychem i przytłoczeniem. Na pierwszy rzut oka wnętrza urządzone w tym stylu mogą się takie wydawać, jednak jeśli pobędziemy w nich dłużej, poczujemy się niezwykle komfortowo. Styl angielki to przede wszystkim kilka charakterystycznych i kluczowych elementów. Pierwszym z nich są materiały. Prawdopodobnie w żadnym innym stylu nie zwraca się tak dużej uwagi na pochodzenie materiałów.

W stylu angielskim niemal wszystkie elementy wyposażenia są wykonane z naturalnych materiałów. W stylu angielskim stawia się na drewniane podłogi oraz meble. Nie ma tu miejsca na meble wykonane z płyty MDF. Ponadto niezwykle ważne jest również naturalne pochodzenie tkanin, z których wykonane są obszerne zasłony, czy dekoracyjne poszewki na poduszki. Oprócz samego materiału tkanin, niezwykle ważny jest ich wzór. W stylu angielskim na wszelkich tkaninach dominują kwiatowe wzory. Kolejnym ważny elementem w stylu angielskim są ściany. W ich przypadku możemy zdecydować się na jasne, pastelowe odcienie farb, czy tapety – koniecznie z motywem kwiatowym. Charakterystycznym elementem zdobienia ścian w stylu angielskim są także boazerie, czy panele – koniecznie utrzymane w beżowej tonacji.

http://www.marmite.eu/lp/podstawowe-zasady-przy-projektowaniu-funkcjonalnej-lazienki wyposażenie łazienek stargard