Loading...

Wyjątkowy dzień – Ślub

W życiu każdej panny młodej i każdego pana młodego dzień ślubu uchodzi za wyjątkowy. Zapada on w pamięć do końca życia, a przygotowania zajmują bardzo dużo czasu. Po ceremonii ślubu rzeczywistość zmienia się nie tylko przez obecność złotych obrączek na palcu, ale także pełnienie zupełnie nowych, życiowych ról przez kobietę i mężczyznę. Jak ludzie przeżywają dzień ślubu? Okazuje się, że istnieje kilka różnych i skrajnych reakcji emocjonalnych, które przeżywamy tego dnia. O paru z nich przeczytasz poniżej. Czy zdarzyło się Tobie czuć podobne emocje? A może dopiero są one przed Tobą?

Emocjonalna strona dnia zaślubin

Pozornie może wydawać się, że dzień ślubu wzbudza przede wszystkim tylko radość i zdenerwowanie.

Okazuje się, że występują także inne odczucia. Wkroczenie na nową drogę życia wiąże się nie tylko z podenerwowaniem, ale także niepewnością. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co wydarzy się po nałożeniu obrączek i złożeniu przysięgi małżeńskiej. Przeważnie oczekujemy szczęśliwego happy endu, dziecka, kochającej się rodziny. Jednak nie zawsze historia układa się w ten sposób. Wielu nowożeńców pomimo uczucia, którym darzy swoją drugą połówkę boryka się z niepewnością przyszłości.

Dlatego dobrze jest o niej rozmawiać i planować ją jeszcze długo przed podjęciem ostatecznej decyzji o zaślubinach. Tego typu wspólne wizje przyszłości uspakajająco wpływają na samopoczucie przyszłych małżonków. Oboje wiedzą, że mogą na siebie liczyć i wspólnie planować każdy dalszy krok. Uczucie szczęścia, które wynika z finalizowania miłości poprzez zawarcie związku małżeńskiego czasami zamienia się nawet w euforie. Często odczuwają ją kobiety. Pojawia się przy zakupie sukni ślubnej, składaniu przysięgi małżeńskiej, a nawet podczas układania weselnego menu.

Nie obca pozostaje ona także mężczyzną, jacy w końcu na sto procent wiedzą, iż ich wybranka postanowiła z nimi pozostać do końca życia i stworzy niedługo rodzinę. Podczas ceremonii pojawiają się także łzy. Ich powodem jest reakcja emocjonalna rodziny, a także wewnętrzne emocje odczuwane przez przyszłych małżonków. Powinny wynikać z radości, nie ze smutku. W innym przypadku zaślubiny nie mają sensu i prawdopodobnie szybko dojdzie do rozwodu. Ponieważ do niczego, a zwłaszcza do związków nie powinniśmy być przymuszani.

Ślub to wydarzenie radosne, skutek miłości dwójki ludzi.

tanie sukienki ślubne www.synoradzki.com.pl