Loading...

Jak wybrać suknię ślubną na ślub?

Wybór sukni ślubnej to jeden z najważniejszych punktów planowania wesela dla każdej Panny Młodej. To właśnie na nią będą skierowane wszystkie oczy gości – znajomych, rodziny oraz Pana Młodego w dniu ślubu. Nie dziwi więc fakt, że każda kobieta przykłada dużą uwagę do wyboru sukni i związanych z nią dodatków. To jedyny taki dzień, w którym Panna Młoda może ubrać białą, balową suknię.

Suknię ślubną warto zakupić dużo wcześniej przed wielkim dniem, dlatego o samej sukni powinniśmy pomyśleć z większym wyprzedzeniem – jaki fason będzie nam pasował, jaka długość, czy ma być to suknia z salonu, czy raczej suknia używana.

Poszukiwania sukni ślubnej

Zanim wyruszymy na poszukiwania tej jedynej, wymarzonej sukni ślubnej, którą założymy w najważniejszym dla nas dniu w życiu, warto pomyśleć najpierw na tym, czego tak naprawdę poszukujemy. Inspiracji warto poszukać w Internecie, na różnych stronach z poradnikami ślubnymi, z sesjami zdjęciowymi ze ślubów czy na stronach salonów sukien ślubnych. Dzięki temu, będziemy mogły wykreować w swojej głowie ogólny obraz wymarzonej sukni – jej kształt, fason, długość, odcień, zdobienia, dodatki.

Oczywiście nie można oczekiwać, że znajdziemy szczegół w szczegół identyczną suknię do tej, którą sobie wymarzyłyśmy. Zawsze nasze wyobrażenie będzie odbiegało od tego, co znajdziemy w sklepach. Warto zatem skupiać się jedynie na ogólnym wyobrażeniu. Pamiętajmy, że w salonach sukien ślubnych na sprowadzenie wybranej przez nas sukni czeka się kilka miesięcy, nawet do około pół roku, dlatego zakupu sukni nie powinno zostawiać się na ostatnią chwilę.

Kiedy najlepiej wybrać się na poszukiwania? Za najbezpieczniejszy termin uznaje się termin 9-8 miesięcy przed ślubem. Oczywiście czas oczekiwania na suknię zakupioną w salonie może różnić się w zależności od wybranego sklepu. Zamiast wybierać się do salonu, możesz także zdecydować się na uszycie sukni na zamówienie, gdzie czas oczekiwania jest paradoksalnie krótszy niż czas oczekiwania na sprowadzenie sukni do wybranego salonu.

Opcje zakupu sukni ślubnej

Gdzie zakupić suknię ślubną? Pierwsze co nasuwa się na myśl, to salon sukien ślubnych.

To najpewniej tam będziemy miały największy wybór i największe szanse na znalezienie wymarzonej sukni. Zakup sukni w salonie ma jednak też swoje wady – długi czas oczekiwania na sprowadzenie sukni do salonu oraz wysoka cena zakupu (od 2 tys. zł za suknię). W przypadku mniejszego budżetu lub krótszego terminu, możesz zdecydować się na inne opcje:

  • Wypożyczenie sukni ślubnej – opcja tańsza, 50% wartości nowej sukni, możemy wypożyczyć suknię nawet 1-2 dni przed ślubem, ale musimy ją zwrócić już w kolejnym tygodniu, co nierzadko uniemożliwia wykonanie sesji ślubnej.

  • Suknia ślubna szyta na zamówienie u krawcowej – uszyta suknia może być nawet o połowę tańsza od takiej podobnej z salonu, suknię możemy dowolnie zaprojektować, koszt już od 1000 zł.
  • Kupno sukni używanej – najtańsze rozwiązanie, zakupić suknię możemy nawet parę dni przed ślubem (pamiętajmy o czasie na poprawki u krawcowej). Zdecydowanym plusem tego rozwiązania jest możliwość znalezienia potencjalnie drogiej sukni z salonu w atrakcyjnej cenie – wszak poprzednia Panna Młoda miała tę suknię tylko raz na sobie!

.

www.super-box.com.pl